Sport dla dzieci

Ćwiczenia ruchowe dla dzieci - dlaczego warto ćwiczyć?

Dziecko potrzebuje ruchu do prawidłowego rozwoju. Maluch uczy się kontrolować swoje ciało, poznaje jego możliwości poprzez zabawę własnymi rączkami, stópkami, przekręcanie się z pleców na brzuch itd. Potem przychodzi pora na pełzanie, raczkowanie, wstawanie - aż ostatecznie - samodzielne chodzenie. 

Gdy dziecko jest już nieco starsze, zaczynasz myśleć o zajęciach ruchowych dla niego. Dlaczego tak się dzieje? Niektóre dzieciaki same sygnalizują, że potrzebują więcej ruchu i “wyszalenia się” niż spokojniejsze smyki. Często też zauważasz, że Twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu przed komputerem lub telefonem. Chcesz temu zapobiec. Zwróć uwagę, że zajęcia ruchowe są inwestycją w rozwój dziecka i wpływają korzystnie na cały organizm oraz mózg szkraba. Zobacz Wpływ aktywności fizycznej na funkcjonowanie mózgu 

Dlaczego ćwiczyć z dzieckiem w domu? 

Jest wiele ćwiczeń gimnastycznych, które rozwijają ogólną sprawność ruchową dziecka. Są to podstawowe ćwiczenia: skłony, przysiady, pajacyki, które spokojnie możecie wykonywać razem w domu. Zaproponuj smykowi zbieranie palcami stóp niewielkich przedmiotów. Dla dziecka jest to świetna zabawa - dla jego stóp wsparcie w rozwoju. Rozwijasz w maluchu skoczność, gibkość, poczucie równowagi, a dodatkowym bonusem jest Wasz wspólnie spędzony czas. Dla energicznych smyków doskonale sprawdzą się ćwiczenia typu marsz (zaproponuj zmiany tempa), sprint w miejscu, podskoki obunóż.  

Zawsze zachęcamy, żebyście ćwiczyli razem. Jeżeli tylko nie macie przeciwwskazań, spróbujcie wykonywać ćwiczenia razem z dzieckiem. Dla dziecka jest to ogromna radość, gdy robi coś wspólnie z mamą lub tatą. Dla rodzica jest to motywacja, aby porzucić wygodny fotel i trochę się poruszać. Jak widzicie, ćwiczenie z dzieckiem niesie ze sobą praktycznie same korzyści. Wymaga jedynie odrobiny zaangażowania :) Zobacz: znaczenie ruchu dla rozwoju dziecka

Jaki sport dla dziecka? 

Warto pokazywać dziecku różne dziedziny sportu. Z czasem smyk sam wybierze, co go tak naprawdę interesuje. Korzystnie jest też zaproponować mu regularne zajęcia. Regularny trening wyrabia w dziecku nawyk aktywnego trybu życia i ćwiczeń. Dziecko z czasem staje się też bardziej zorganizowane i obowiązkowe. Wszystko to z pewnością zaowocuje w dorosłym życiu. 

Jaki sport dla 3 latka?

Warto pamiętać, że tak małe dziecko nie określi się jeszcze, która dziedzina sportu mu pasuje. Jest zwyczajnie za małe. Warto zdecydować się na zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym, które wspomagają zdrowy rozwój. Dzieci w tym wieku uwielbiają place zabaw, drabinki, zjeżdżalnie itp. Dla dziecka 3-letniego świetnie sprawdzą się zajęcia typu rytmika, zabawy ruchowe. 

Jaki sport dla 4 latka?

Wbrew pozorom, czterolatek nie jest dużo sprawniejszy od trzyletniego dziecka. W dalszym ciągu skupcie się na rozwijaniu sprawności ogólnej. Pokażcie dziecku różne dziedziny sportu, ale nie naciskajcie na żadną z nich. Twój smyk potrzebuje jeszcze nieco czasu :) Możesz zapisać dziecko na zajęcia dopasowane do możliwości maluchów i prowadzone pod ich kątem.

Sporty dla dziewczynek 

Patrząc na popularność zajęć ruchowych dla dziewczynki łatwo wywnioskować, że największym zainteresowaniem cieszy się taniec, balet lub łyżwiarstwo figurowe. Często jednak można spotkać małe dziewczynki na zajęciach judo, karate, a nawet piłki nożnej lub hokeja.

W kidsowy.pl zachęcamy dzieci do wspaniałego sportu, jakim jest łyżwiarstwo. Jazda na łyżwach przynosi wiele korzyści.  

  • kształtuje sylwetkę,
  • rozwija mięśnie nóg
  • wzmacnia elastyczność stawów
  • poprawia koordynację i równowagę.  

Dodatkowym plusem jest, że podczas jazdy na łyżwach polepsza się nastrój. A to, co jest szczególnie ważne dla rodziców aktywnych dzieci - jazda na łyżwach pozwala bardzo skutecznie spożytkować nagromadzoną energię. :)

Koniecznie zobacz naszą ofertę nauki jazdy na łyżwach dla dzieci i dorosłych. Polecamy podstawy jazdy na łyżwach podczas indywidualnych lekcji z instruktorem.

NAUKA JAZDY NA ŁYŻWACH

 

Off-ice ćwiczenia ruchowe dla początkujących łyżwiarzy i nie tylko

Co to jest trening off-ice?

Są to ćwiczenia ruchowe prowadzone przez instruktora łyżwiarstwa poza taflą lodowiska. Ich celem jest przygotowanie ciała do prawidłowego wykonywania ruchów, ćwiczeń i elementów już na lodowisku. Ćwiczenia off-ice doskonale nadają się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zajęcia off-ice pomagają w nauce jazdy na łyżwach. Dziecko wcale nie musi być zawodnikiem wyczynowym, aby wynieść z zajęć wiele korzyści. Trening poza lodem składa się z wielu elementów, które "ćwiczą" praktycznie całe ciało, a jednocześnie często mają formę zabaw ruchowych.

Ćwiczenia:

  • rozciągające
  • wzmacniające mięśnie i uelastyczniające stawy
  • kształtujące poczucie równowagi.  

Dodatkowo podczas zajęć off-ice ćwiczymy skoczność i koordynację ruchów. Jednym słowem wszystko, co jest przydatne w rozwoju dziecka.

TRENING OFF-ICE

 


Jeżeli masz jakieś pytania, zapraszamy Cię do kontaktu: 

kontakt@kidsowy.pl

tel. +48 600 373 272

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl