ABS skarpetki czy rajtuzki do raczkowania dla niemowląt?

Co to jest ABS inaczej antypoślizg?

Mówiąc najprościej jest to element lub też kilka drobnych elementów z silikonu lub gumy, nanoszonych na skarpetkę lub rajstopkę. Ich celem jest zapobieganie poślizgnięciu się dziecka na podłodze. Abs umieszcza się na odzieży w punktach na stopach lub nóżkach dziecka, w których następuje odepchnięcie się szkraba od podłoża: podbicie stóp, kolana, podeszwy stóp. Dzięki temu maluch ma zapewnioną lepszą przyczepność do podłogi i pewniejszą kontrolę ruchów.
Dodatkową funkcją abs jest ochrona odzieży przed dodatkowym przecieraniem się.

 

 • ABS - ki czyli antypoślizgowe skarpetki
 • rajstopy do raczkowania
 • antypoślizgowe nakolanniki do raczkowania

 

Gdy Twoje dziecko zaczyna raczkować, szukasz sposobu, aby mu w tym trochę pomóc i ochronić je przed ewentualnymi upadkami lub poślizgnięciami.

Wiesz jak to jest, maluch eksploruje przestrzeń mieszkania. Najpierw ostrożnie, ale potem coraz śmielej. Przeszkodą mogą być zarówno śliskie panele, jak i zimne płytki w kuchni. Ale musisz wiedzieć, że niezależnie od wszelkich niedogodności, Twoje dziecko będzie podejmowało próby samodzielnego poruszania się, wstawania i chodzenia. Zdecydowanie nie uda Ci się powstrzymać małego wędrowniczka i z pewnością będzie on poczynał sobie z każdym dniem coraz odważniej.

 

Raczkowanie jest bardzo ważnym momentem w rozwoju Twojego dziecka. 

Podczas raczkowania tworzą się połączenia między półkulami: logiczną lewą  i prawą - odpowiedzialną za emocje, dlatego maluch powinien raczkować jak najwięcej.
Wiesz jak to jest, zimna podłoga, śliskie panele, a Twój niemowlak koniecznie chce próbować swoich sił w raczkowaniu. 

Na szczęście jest rozwiązanie - specjalnie zaprojektowane ubrania do raczkowania. Są to produkty, które ułatwią Ci życie i zabezpieczą malucha przed poślizgnięciem się na podłodze.

 

 • skarpetki ABS, zwane też ABS-kami

Skarpetki antypoślizgowe to jeden z najbardziej lubianych produktów przez rodziców raczkujących maluchów. Popularne ABS-ki wyposażone są w antypoślizgowe, silikonowe elementy umieszczone są na całej podeszwie skarpetki. Dzięki tym silikonowym elementom, maluch może bezpiecznie przemieszczać się po podłodze, a nawet uczyć się wstawać - początkowo przy meblach, później już samodzielnie. 

Skarpetki z silikonową podeszwą doskonale sprawdzają się dla smyków w różnym wieku, dlatego warto mieć ich w szafie dziecka przynajmniej kilka par.

 

 • specjalne skarpetki do raczkowania

Skarpetki do raczkowania są odmianą skarpetek antypoślizgowych. Elementem różniącym je są antypoślizgowe, silikonowe kropeczki umiejscowione zarówno na podeszwie, jak i wierzchniej części skarpetki. 

Dzięki skarpetkom do raczkowania Twoje dziecko może swobodnie przemieszczać się po podłodze, odpychając się wierzchnią częścią stopy ubranej w skarpetkę z abs. Elementy antypoślizgowe działają wspomagająco przy ruchu odpychającym od podłoża. Silikonowe kropeczki na podeszwie przydadzą się, jeśli Twój malec zechce próbować swoich sił w samodzielnym wstawaniu.

 

 • rajstopy do raczkowania

Antypoślizgowe rajstopki do raczkowania zabezpieczają czworakujące dziecko w trzech, newralgicznych punktach:

 • na podeszwie stóp
 • od wierzchniej części stóp
 • na kolanach

 Rajstopki dla raczkujących niemowląt są elastyczne, dzięki czemu dokładnie otulają dziecko i nie zsuwają się z pupy malucha. Nie odsłaniają dolnej części pleców smyka, dzięki czemu dziecko nie marznie.

Rajstopki antypoślizgowe są wyjątkowo produktem wyjątkowo docenianym przez rodziców. Kolorowe rajstopy zastępują domowe spodenki, zapewniają dziecku ciepło i chronią przed poślizgnięciem się. Wystarczy maluchowi dobrać górną część ubioru - ubieranie smyka jest szybsze i prostsze.

 

 • antypoślizgowe nakolanniki do raczkowania

Nakolanniki do raczkowania to produkt stosunkowo nowy na rynku. Dzięki antypoślizgowym nakolannikom z ABS-kiem maluch może swobodnie raczkować bez ryzyka ślizgania się po podłodze.

Nakolanniki do raczkowania są nieco innym rozwiązaniem niż rajstopy lub skarpetki do raczkowania. Nakolanniki są ochraniaczami na kolanka przydatnymi podczas raczkowania, które również amortyzują dziecko podczas nauki chodzenia.

Nakolanniki do raczkowania zakłada się maluchowi na cienkie spodenki, bawełniane rajstopki lub też wiosną i latem na gołe nóżki.

 

Jak ubrać dziecko, które raczkuje?

Przede wszystkim wygodnie i optymalnie ciepło. O ile z bluzeczką, bluzą czy nawet body rodzice sobie radzą, to przy doborze dolnej części odzieży, często pojawiają się wątpliwości. Zobacz, jakie zestawy ubranek najczęściej wybierają mamy:

Wasze ulubione zestawy:

 • rajstopy bawełniane + nakolanniki do raczkowania
 • rajstopki do raczkowania
 • spodenki lub legginsy + skarpetki antypoślizgowe
 • spodenki lub legginsy + skarpetki abs + nakolanniki
 • body + skarpetki abs + nakolanniki

 

Wybór zestawu uzależniony jest przede wszystkim od pory roku, temperatury w mieszkaniu. Nie zapominajcie o jednym drobiazgu - Wasz maluch musi czuć się komfortowo.

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl