podróżowanie z dzieckiem

Podróż z dzieckiem jest często wyzwaniem dla rodziców zwłaszcza, gdy maluch jest ruchliwy i energiczny. Podpowiadamy, co powinniście wziąć ze sobą, żeby wasza podróż była spokojna i przyjemna.  

Akcesoria przydatne podczas podróży z dziećmi

Zanim wyjedziecie w podróż, upewnijcie się, że przygotowaliście sobie wszystko, co być Wam przydatne. Jeżeli jedziecie z niemowlakiem, przygotujcie praktyczną torbę na akcesoria dla dziecka. Znajdzie się w niej miejsce na wszystkie niezbędne drobiazgi na podróż z maluchem. W podręcznej torbie podróżnej powinien znaleźć kocyk odpowiedni do pory roku, pojemnik na mokre chusteczki i ubranka na zmianę. Nie może również zabraknąć niewielkich zabawek dla niemowląt, które sprawdzą się w podróży. Organizację posiłków ułatwią Wam zachowujące temperaturę pokarmu etui na butelki i pojemniki na lunch. Spakujcie również etui na smoczek, które zapewni higienę przechowywania smoczka. 

Podróżowanie z niemowlakiem wymaga również zabrania akcesoriów niezbędnych do przewijania. Przyda się Wam podróżny przewijak oraz nocnik turystyczny składany Potette Plus wraz z dedykowanymi do nocniczka jednorazowymi wkładami. 

Sen maluszka w podróży

Często jest tak, że Wasz maluch bardzo lubi drzemać w czasie podróży. Dla rodziców niecierpliwych smyków sen dziecka często jest czasem odpoczynku. Ma on szczególne znaczenie w drodze, gdy nie jest łatwo stale angażować się w zabawę z maluchem. Dlatego musicie koniecznie pamiętać o specjalnej poduszce antywstrząsowej motylku i odpowiednim do pory roku otulaczu kocyku do fotelika samochodowego. Do zapewnienia komfortu starszym dzieciom podczas jazdy przydadzą się również praktyczne nakładki na pasy samochodowe. Dzięki nim pas bezpieczeństwa nie ociera się nieprzyjemnie o ciało działo dziecka.

W co się bawić podczas podróży z dzieckiem?

Gdy podróż trwa już zbyt długo Twój maluch często jest już zmęczony i znudzony. Wówczas zaczyna marudzić. Postaraj się wówczas, abyście mieli pod ręką kolorowe zabawki i książki. Niemowlę interesuje się grzechotkami i ciekawymi gryzakami. Chętnie ogląda dostosowane do wieku książeczki sensoryczne. Przedszkolak chętnie będzie rysował i kolorował. Z przyjemnością obejrzy też książeczki edukacyjne (rewelacyjnie jest, gdy tematycznie książeczka nawiązuje do celu podróży).

Starszaki chętnie grają w podróżne gry i bawią się małymi figurkami do zabawy. Zmęczone, przytulają się do ulubionego pluszaka. 

Gdy podróż przedłuża się, a pomysły na zabawy już się wyczerpały, możesz włączyć na tablecie bajki. Sprzęt możesz bezpiecznie umocować na oparciu siedzenia w specjalnym uchwycie na tablet.

Spokojną podróż z dzieckiem zapewni Wam dobra organizacja, dlatego przydadzą się Wam organizery do samochodu dla dzieci, które posiadają kieszonki, w których smyk może poukładać swoje drobiazgi. Przydadzą się Wam również stoliki podróżnika, na których maluch może w podróży bawić się i rysować. Nawet najdłuższe podróże będą przyjemnością, jeżeli zadbacie o organizację i precyzyjne zaplanowanie całej podróży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl