Nauka jazdy na łyżwach

nauka jazdy na łyżwach Warszawa Ursynów

Aktywność fizyczna małego dziecka ma wpływ na jego rozwój i kształtowanie się prawidłowych nawyków na całe późniejsze życie.

Prawidłowa dawka ruchu, ćwiczeń i spacerów pomaga w prawidłowym i harmonijnym rozwoju zarówno kości, mięśni i stawów, jak i układu krążenia i oddechowego. Dzieci aktywnie spędzające czas lepiej śpią, jedzą i odpoczywają. Dla bardzo ruchliwych smyków codzienna, solidna porcja ruchu jest w zasadzie niezbędna do życia. Dzięki ruchowi, zajęciom sportowym i spacerom łatwiej jest “opanować” malucha i łagodzić jego złe humorki. Piszę to z perspektywy mamy, której wielokrotnie przyszło się zmierzyć z podobnymi wyzwaniami. Ruch ułatwia znalezienie właściwej perspektywy i spojrzenie na wiele problemów z dystansem. Rodzaj ruchu powinien być dostosowany do wieku dziecka. Inną aktywność wykazuje 2-3 letnie dziecko, jeszcze inną przedszkolak i dziecko w wieku szkolnym. Propozycje ćwiczeń i zajęć dla dzieci powinny być uzależnione od wieku smyka. Zbyt wyczerpujące zadania mogą odnieść odwrotny skutek od zamierzonego, zniechęcić dziecko. Zachęcajcie, pokazujcie - nie zmuszajcie. Z doświadczenia wiem, że drobna zachęta potrafi zdziałać cuda. A jeszcze lepiej zadziała, jeżeli w aktywność włączy się mama lub tata (a może obydwoje :)). 

Opowiem Wam historię z mojego podwórka. Jestem instruktorem rekreacji łyżwiarskiej. Co to oznacza? Że uczę jazdy na łyżwach. Wiem, że pierwsze kroki na łyżwach często związane są z wielką radością, lekkim stresem i niepewnością. Obecność rodzica jest dla dziecka motywująca. Szczególnie, że podczas zajęć na lodzie ważne jest, żeby maluch wykonywał polecenia instruktora. Zaraz mi powiecie: chwila, chwila. Przecież jazda na łyżwach powinna być przyjemnością. I - oczywiście - macie racje. Zajęcia na lodzie to dobra zabawa, ale i ćwiczenia, dzięki którym dziecko uczy się bezpiecznie i sprawnie poruszać się na łyżwach. Dlatego, jeżeli tylko możecie, bierzcie z dzieckiem udział w zajęciach, ćwiczcie, spędzajcie wspólnie czas. To procentuje w przyszłości. Rodzic daje przykład. Tak to już jest, że dzieciaki często przejmują styl życia rodziców. Jeżeli lubicie aktywność fizyczną, to z pewnością przekażecie swoje zainteresowania dziecku.  Z moich własnych obserwacji mogę Wam powiedzieć, że u mnie  się to sprawdziło. Z niekłamaną dumą muszę Wam powiedzieć, że łyżwiarstwem figurowym pasjonuje się prawie cała moja rodzina i jest to fantastyczna forma wspólnego spędzania czasu. 

Łyżwiarstwo figurowe to moja pasja, którą realizuję jeżdżąc sama, w parze z mężem, ze swoimi dziećmi, znajomymi i dziećmi znajomych. Lubię o tej pasji opowiadać i dzielić się nią. Często słyszę pytanie: ale jak to? To dorośli też uczą się jeździć na łyżwach?
Łyżwiarstwo nie już dziedziną zarezerwowaną wyłącznie dla najmłodszych. Oczywiście nie mówię o współzawodnictwie na poziomie sportu wyczynowego :) Mam na myśli amatorskie uprawianie tej pięknej dziedziny sportu. Myślę o wspólnych, rodzinnych wypadach na lodowisko i świetnej zabawie połączonej z wzmacnianiem odporności i utrzymaniem sprawności fizycznej. Muszę Wam powiedzieć, że dorośli bawią się fantastycznie, a pierwsze zajęcia z łyżwiarstwa potrafią poprawić humor nawet największej zrzędzie.  

Uważam, że ruch jest najlepszym lekarstwem na codzienność i wiele trosk.

Dlatego jeżeli:

  • chcecie spróbować jazdy na łyżwach i  nauczyć się podstaw
  • chcecie zaznajomić dziecko z pierwszymi krokami po lodowej tafli
  • chcecie po przerwie przypomnieć sobie podstawy łyżwiarstwa i poczuć się pewniej na lodowej tafli

napiszcie lub zadzwońcie:

telefon: +48600373272

e-mail: kontakt@kidsowy.pl

skorzystajcie z formularza kontaktowego

Moje zajęcia prowadzę zazwyczaj w formie indywidualnego spotkania. Zależy mi na tym, żeby to był czas wyłącznie dla Was i Waszego dziecka. Możemy spotkać się raz, możemy kilka razy - wszystko zależy od Waszych chęci i potrzeb.

  • opłaty (możliwość płatności BLIK)

1 osoba - 100 zł / 1h
2-3 osoby - 80 zł od osoby / 1h (na tym samym poziomie zaawansowania)

Dla początkujących proponuję 0,5 godziny jazdy w cenie 50 zł za osobę. Do skorzystania z tego rozwiązania zachęcam również osoby dorosłe, które po dłuższej przerwie "wracają" na lód i chcą sobie troszkę odświeżyć podstawową wiedzę z zakresu łyżwiarskiego abc.

  • miejsce

Ustalamy telefonicznie/przez sms lub mailowo. Są możliwe dwie lokalizacje:

lodowisko "Figlowisko" (Warszawa Ursynów)
lodowisko "Torwar" (Warszawa Śródmieście)

  • data i godzina

Ustalamy telefonicznie/przez sms lub mailowo. Ponieważ mogę prowadzić zajęcia, proszę o cierpliwość i wiadomość sms lub e-mail. Odpiszę jak najszybciej :)

  • opłaty za wstęp na lodowisko, łyżwy, kask

Bilet wstępu na lodowisko oraz ewentualne wypożyczenie łyżew i kasku osoba ucząca się opłaca we własnym zakresie.
Ważne! W przypadku lodowiska "Torwar" nie ma możliwości wypożyczenia sprzętu, dlatego niezbędny jest własny. 

 

Jako trener PZŁF chętnie nauczę Was jazdy na łyżwach od podstaw, “odczaruję” lód i - mam nadzieję - przekonam Was, że łyżwiarstwo figurowe to świetny sport i w zasadzie dla każdego. 

Co zyskujecie? 

  • Chwilę wolnego od prozy życia :) To tylko tyle, albo raczej aż tyle. Godzinka na lodowisku odświeża ciało i umysł.
  • Sprawność fizyczną. Przecież nikt nie każe Wam wykonywać skoków. Zaczynamy od najbardziej podstawowych podstaw. Uwierzcie mi, że dobre podstawy są najważniejsze.
  • Czas tylko dla siebie. Miejsce i czas zajęć jest do ustalenia. Jeżeli nie macie własnych łyżew, umówimy się na lodowisku “w terenie”. Tam możecie wypożyczyć sprzęt. Jeżeli chcecie nieco ochłonąć po ciężkim dniu, albo dopiero wtedy macie opiekę do malucha - dajcie znać. 

Łyżwiarskie abecadło, czyli co powinniście wiedzieć, zanim się spotkamy.

łyżwy
Z zasady są dwa rodzaje łyżew: figurowe i hokejowe. Łyżwy figurowe mają ząbki z przodu płozy, które służą do wykonywania np. skoków. Oczywiście nie będziecie się tego uczyć na dzień dobry :) Łyżwy hokejowe - bez ząbków. Nieco inaczej wykonuje się w nich niektóre elementy, chociaż na początku zbyt wielkiej różnicy nie ma.

ubranie
Przede wszystkim ciepłe i wygodne. Najlepiej sportowe. Takie, w którym spokojnie usiądziesz (właśnie tak) na lodzie. Bezwzględnie pamiętaj o czapce lub ciepłej opasce na głowę i rękawiczkach. Maluchy świetnie czują się w ocieplanych, miękkich, wodoodpornych spodniach. Uwaga dla pań. Na lodzie kiepsko sprawdzają się torebki i plecaki. Dobrym rozwiązaniem są np. saszetki-nerki na najpotrzebniejsze drobiazgi. Telefon w kieszeni to zły pomysł. W razie gdy upadniesz, może się on uszkodzić.

kask
Dorośli - dowolnie. Dla dzieci kask jest obowiązkowy. Sport sportem, ruch ruchem, ale nadrzędna zasada jest taka - musi być bezpiecznie.

ochraniacze
Hmmm… Jeśli tak, to raczej z tych nieco bardziej miękkich. W sztywnych i twardych ciężko jest prawidłowo ugiąć kolana.

coś ciepłego do picia
Na lodowisku jest zimno. Dlatego weźcie ze sobą termos z napojem. 

toaleta
Niektórym może się to wydać dziwne, ale warto zaproponować dziecku skorzystanie z toalety przed zajęciami. Zwłaszcza, jeżeli dojeżdżacie z drugiego końca miasta. Uwierzcie mi, że skorzystanie z łazienki w pełnym łyżwiarskim rynsztunku, może być nieco utrudnione.

obecność rodzica w trakcie zajęć
Zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci zachęcam, żeby rodzic był w pobliżu. Przypominam, ubierzcie się ciepło :)

Czego będziecie się uczyć?

Moim założeniem jest pokazać Wam, że łyżwiarstwo figurowe to fajny, bardzo korzystny dla zdrowia sport. Jeżeli nigdy nie staliście nawet na lodzie, to przede wszystkim nauczymy się podstawowego łyżwiarskiego ABC i BHP. Czyli czego nie robić, żeby jazda na ślizgawkach była przyjemna i bezpieczna. Pokaże Wam od czego zacząć, gdy już założycie łyżwy. Zyskacie podstawowe umiejętności, dzięki którym śmiało będziecie mogli korzystać ze ślizgawek.

Do zobaczenia na lodzie!

Kinga z kidsowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl