Duży wybór kapcie dla dzieci: od kapci skarpetek i niechodków dla noworodków i najmłodszych niemowląt po oddychające kapcie do przedszkola. W kidsowy.pl kupisz kapcie dziecięce spełniające najnowsze zalecenia specjalistów i wspomagające prawidłowy rozwój stóp Twojego dziecka.

Ile dzieci tyle kapci dziecięcych?

Stopy każdego dziecka są inne: jedne są szczupłe, drugie pulchniutkie, jeszcze inne są szerokie, a kolejne mają wysokie podbicie. Dlatego jest tak wiele rodzajów kapci dla dzieci - wszystko po to, abyś mogła znaleźć kapciuszki idealne dla Twojego smyka.

W kidsowy.pl kupisz kapcie dla dziecka na różne stopy maluchów.

 

Wśród kapci dziecięcych są: 

 

Co zalecają specjaliści?

Kiedyś się mówiło: sztywne buciki, za kostkę, wiązane - usztywniające nóżkę w kostce.

Dzisiaj zalecenia są inne. Stopy dziecka muszą mieć swobodę poruszania się. Podczas naturalnego ruchu pracują wszystkie mięśnie stopy, wszystkie stawy. Dzięki temu stopy mogą rozwijać się w sposób naturalny i zgodny z fizjologią. W konsekwencji, prawidłowy rozwój stóp ma wpływ na całą postawę dziecka.
Według lekarzy i fizjoterapetów najlepsze dla niemowląt i małych dzieci jest chodzenie boso. Wiesz jednak, jak to jest. Nie zawsze są w mieszkaniu warunki, aby dziecko mogło chodzić bez kapciuszków czy antypoślizgowych skarpetek. Dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć malucha w wygodne i zdrowe kapcie. 

Zauważ, że Twoje dziecko jest na nóżkach praktycznie cały dzień. Od rana do wieczora biega, skacze, wstaje, kuca, siada. W tym czasie jego stopy  intensywnie pracują. Dlatego warto, aby miały one jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju.
Zwróć uwagę, że maluch nosi kapcie cały dzień, dlatego tak ważne jest, aby były one jak najlepiej dopasowane do potrzeb dziecięcych stóp. Kapcie dla niemowląt i małych dzieci trochę różnią się od bucików zalecanych dla kilkulatków. W praktyce często jest tak, że nawet starsze smyki dużo chętniej noszą w domu miękkie skórzane paputki niż sztywne kapcie z profilowaną podeszwą.

 

Niechodki dla niemowląt

Pewnie nieraz widziałaś podczas spaceru na stópkach niemowląt mięciutkie buciki  przypominające raczej grubą skarpetkę. To są niechodki - ulubione pierwsze buciki dla noworodka. Ich zadaniem jest chronić stopy maluszka przed chłodem i wilgocią. Bawełniane niechodki ubiera się maluszkowi na spacery i w domu, gdy jest chłodniej. Niechodki - poza funkcją kapcia dla niemowląt - są ciekawym uzupełnieniem stroju malucha. Dla starszego niemowlęcia proponujemy antypoślizgowe kapcie niemowlęce Sterntaler.

 

Kapcie niemowlęce i Paputki

Skórzane Paputki to kapcie dla niemowlaka, rocznego dziecka, a nawet przedszkolaka, które dają komfort chodzenia tak jak boso. Dzięki miękkim kapciom stopy dziecka pracują zgodnie z fizjologią, ponieważ nic ich nie ogranicza. Paputki nie posiadają sztywnych i twardych elementów, które mogłyby uwierać dziecięce stopy, czy powodować inny dyskomfort. Dlatego Paputki uznawane są za jedne lepszych pierwszych kapci dla dziecka idealnych do nauki chodzenia. My polecamy je również już dla dzieci raczkujących.

 

Kapcie dla dwulatka, trzylatka i przedszkolaka.

Gdy Twoje dziecko dorasta do przedszkola, zaczynasz szukać nieco innych kapci niż te, w których Twój smyk chodził w domu. Mały przedszkolak musi mieć zapewnioną dużą stabilność, a także ochronę stopy. Ponieważ przedszkolaki są w ciągłym ruchu, wielokrotnie w ciągu ubierają kapciuszki i zakładają, to bezwzględnie ważne jest wygodny sposób zapinania kapciuszków. Dlatego kapcie do przedszkola powinny być wykonane z przewiewnych materiałów, które zapewnią stopom dziecka cyrkulację powietrza. Świetne pod tym względem są kapcie Befado, których znakiem wyróżniającym te kapciuszki spośród innych, jest podeszwa z systemem wentylujących kanalików. 

Zwróć uwagę, że kapcie do przedszkola muszą sprostać nieco innym zadaniom niż miękkie bambosze. Dlatego wielu najlepszych producentów tak intensywnie podkreśla, jak ważna jest elastyczna podeszwa. Powinna się ona zginać w miejscu rzeczywistego zgięcia stopy - czyli w ⅓ długości podeszwy. 

 

 

Jeśli nie kapcie to co?

Są jednak maluchy, które zdejmują każde kapcie, które znajdą się na ich nogach. Dla takich smyków przygotowaliśmy w naszej ofercie duży wybór antypoślizgowych skarpetek. W szczególności polecamy Wam skarpetki z silikonową podeszwą. Produkt ten idealnie sprawdzi się dla niemowląt raczkujących, a także dla dzieci uczących się chodzić. Skarpetki abs to świetna alternatywa dla kapci dziecięcych i rewelacyjny produkt na wszelkie zajęcia taneczne, ruchowe lub gimnastyczne.

A co na dwór?

Wiecie, że są takie kapcie skarpetki, które możesz założyć swojemu dziecku do chodzenia po trawie lub piasku? Świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w parku lub na działce. To miękkie skarpetko buciki. Spełniają one najnowsze zalecenia specjalistów w zakresie swobodnego rozwoju stóp dziecka, a jednocześnie chronią stopy malucha przed urazami i poślizgnięciem.

 

Zwróć uwagę na rozmiar kapci dziecięcych.

My wiemy, stopy dziecka rosną szybko. Wiele z Was wie, że czasem dopiero co kupione buciki, szybko stają za małe. Niestety, oszczędność w tym zakresie nie popłaca. Twoje dziecko spędza w kapciuszkach dużo czasu. Zbyt małe lub zdecydowanie za duże obuwie powoduje nie tylko niewygodę w chodzeniu, ale również może być przyczyną wad postawy. Dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo dobrać rozmiar kapcia. Producenci podają rozmiarówkę obuwia dosyć orientacyjnie. Prawdą jest, że niektóre dzieci mają dużo większe lub mniejsze stopy, niż wskazywałby na to wiek. Dlatego zawsze wspomagaj się długością wewnętrznej podeszwy kapcia lub bucika i zestaw ją z długością stopy Twojego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl