Buty do nauki chodzenia Walkking's - nasza opinia

Zakup pierwszych butów dla dziecka budzi wśród młodych rodziców wiele emocji. Pojawiają się pytania, jak takie buty powinny wyglądać, żeby były zdrowe i bezpieczne dla dziecka. Za najistotniejsze powinno się przyjąć, że zdrowe buty dziecięce powinny spełniać warunki umożliwiające stopom dziecka prawidłowy, naturalny ruch i wygodę chodzenia, praktycznie jak boso. Przeczytaj więcej o tym w naszym artykule Jak wybrać pierwsze buty dla dziecka

 

Wśród różnych rodzajów pierwszych butów do nauki chodzenia postanowiliśmy wyróżnić markę Walkkings, która to proponuje najmłodszym użytkownikom bucików produkt o niewielkiej wadze i wyjątkowych właściwościach odprowadzania wilgoci z wewnątrz bucika.
Waga butów Walkking’s to zaledwie 120 gram. Jest to na tyle mało, że nawet najmłodszy maluch, praktycznie nie czuje bucików na nogach. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ chodzenie boso jest jedną z najlepszych rzeczy, którą możesz zaproponować swojemu - uczącemu się chodzić - dziecku. O znaczeniu chodzenia boso możesz przeczytać na naszym blogu w artykule Dlaczego chodzenie boso jest ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka

Buty nieprawidłowo dobrane lub też zbyt wcześnie założone, mogą być jedną z przyczyn powstawania płaskostopia u dzieci. Więcej na temat przeczytasz na blogu kidsowy.pl Przyczyny płaskostopia u dzieci.
Trudno, jednak, wyobrazić sobie, żeby dziecko chodziło na boso zarówno po zimnej podłodze, jak i na dworzu. Dlatego, można śmiało stwierdzić, że buty dla dziecka Walkkings są kompromisem pomiędzy chodzeniem na bosaka, a ochroną małej stopy dziecka przed chłodem lub  uszkodzeniem. 

 

Zalety Walkkings: 

  • elastyczna podeszwa

W pierwszych butach Walkking’s, elastyczność podeszwy ma za zadanie jak najbardziej dopasować się do stóp dziecka, zapewniając tym samym bardzo naturalny sposób poruszania się stopy w buciku. Działa to, niezależnie od tego, co dziecko w tym czasie robi: raczkuje, wstaje, siada, chodzi czy biega.

 

  • oddychająca podeszwa

Walkking’s wyróżniają się ciekawym materiałem o bardzo dużych właściwościach oddychających. W zależności od modelu jest to mikrofibra OnSteam lub też miękkiej, naturalnej skóry koziej. Najważniejszą zaletą tych materiałów jest ich zdolność do przepuszczania powietrza. Dzięki temu stopy dziecka zawsze pozostają suche. 

  • suwak ZipAround

Wygodne, szybkie zapięcie, dzięki któremu bucik pewnie trzyma się na stopie, jest jednym z ważniejszych elementów w pierwszych butach dla dziecka. Producent butów Walkking’s zaproponował ciekawe rozwiązanie - długi suwak pozwalający na bardzo szerokie odpięcie bucików. Ma on za zadanie ułatwić zakładanie dziecku obuwia.

 

  • szerokie w paluszkach, wyższe w podbiciu

Buty Walkking’s to odpowiedź na zapotrzebowanie szerokiej grupy rodziców małych dzieci i niemowląt. Jak się okazuje, wiele pierwszych bucików jest zwyczajnie za wąskich i za niskich, dlatego malec nie czuje się w nich komfortowo. Z tego powodu, Walkkings stworzył buty szersze w paluszkach i wyższe w podbiciu.

  • rozmiarówka

W pierwszym momencie może dziwić nieco wąska skala rozmiarów butów Walkking's. Jednak jest ona w zupełności wystarczająca. Walkkings to pierwsze buty dla dziecka do nauki chodzenia. Rozmiary większe i mniejsze nie są potrzebne.

 

Ciekawe rozwiązanie

Stopy dziecka mają to do siebie, że potrafią rosnąć bardzo szybko w krótkim czasie, lub też prawie wcale nie rosnąć przez dobrych kilka miesięcy. Dlatego czasami nawet nie zauważymy, że buciki są za ciasne i przychodzi pora na zmianę rozmiaru. W butach Walkking’s producent wykorzystał wkładkę bucika i zaznaczył kreseczką miejsce, w którym rozmiar buta jest dobrany prawidłowo oraz -drugą kreską - rozmiar, w którym buciki stają się już za małe.  

Wybór kolorów

Buty do nauki chodzenia Walkking’s produkowane są w średniej szerokości gamie kolorystycznej, która obejmuje podstawowe kolory wraz z ich kilkoma odcieniami.

 

Podsumowanie

Jeżeli szukasz dosyć klasycznych we wzornictwie pierwszych bucików dla malucha, to obuwie Walkkings powinno Ci się bardzo spodobać. Nieco może oszczędny w formie design, przemyślane detale: suwak ZipAround, oryginalny materiał, szersze czubki oraz ciekawa, niezbyt krzykliwa kolorystyka bucików sprawią, że Walkkings można śmiało uznać za super wygodne i modne obuwie dla Twojego dziecka. Wyjątkowa lekkość bucików (przypomnijmy, że jest to jedynie 120 gram) sprawia, że dziecko praktycznie nie czuje ich na stopach.
Na uwagę zasługuje fakt, że buty Walkking's są autentycznie elastyczne i doskonale wpisują się w kategorię zdrowych butów dla dziecka.

 

Chcę kupić pierwsze buty do nauki chodzenia Walkking's

 


Jeżeli masz jakieś pytania, zapraszamy Cię do kontaktu: 

kontakt@kidsowy.pl

tel. +48 600 373 272

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl