Buty dla dziecka do nauki chodzenia wspierają prawidłowy rozwój stóp Twojego malucha już od pierwszego kroku. Sprawdzone pierwsze buciki pomogą Twojemu dziecku płynnie przejść od nauki raczkowania do samodzielnego chodzenia.

Pierwsze buty do nauki chodzenia to zakup, który jest inwestycją w zdrowie Twojego dziecka.

Dzięki zachowaniu prawidłowej pracy stóp dziecka podczas raczkowania, wstawania i pierwszych kroczków, Twój maluch rozwija się w naturalnym tempie, bez ograniczeń i zachowaniem prawidłowej postawy ciała.

Komfort małych stóp to podstawa, aby Twoje dziecko mogło w pełni korzystać z możliwości swojego ciała podczas pierwszych prób samodzielnego poruszania się. Pierwsze buty do nauki chodzenia chronią stopy dziecka przed urazami, dlatego muszą być wykonane z materiałów, które zapewniają idealne dopasowanie do stóp malucha i zapewniają im odpowiednią temperaturę.

 

Najważniejsze cechy bucików do nauki chodzenia:

  • elastyczna podeszwa
  • podeszwa antypoślizgowa
  • szerokie paluszki
  • wyższe podbicie
  • przewiewność

 

Jaki rozmiar pierwszych bucików dla dziecka?

Stopy małego dziecka rosną szybko i wielu rodziców decyduje się na zakup dużo większych bucików “na przyszłość”. Jednak szczególnie w odniesieniu do pierwszych bucików ważne jest, aby stopy dziecka nie przemieszczały się w bucie w sposób przypadkowy. Wkładka wewnątrz buta powinna być dłuższa od stopy malucha o długość między 5 mm do 1 cm. W przeciwnym razie zgięcie podeszwy wypadnie w innym miejscu niż fizjologicznie zgięcie stopy (w 1/3 długości podeszwy). W za dużych butach dziecko nie zachowuje prawidłowej postawy i porusza się niepewnie i mało stabilnie. Ciekawym rozwiązaniem są wkładki w butach Walkking’s. Posiadają one oryginalną wkładkę z zaznaczoną linią graniczną dopasowania bucika. Dzięki temu, możesz kontrolować tempo wzrostu stóp Twojego dziecka i w odpowiednim czasie zaopatrzyć malucha w buciki w większym rozmiarze.

 

Rodzaj zapięcia w pierwszych bucikach do nauki chodzenia.

Zakładanie pierwszych bucików niejednokrotnie wiąże się ze stresem u malucha i rodzica, dlatego warto go zminimalizować, dzięki wygodnemu i szybkiemu zapięciu. Zwróć uwagę, aby pierwsze buciki były łatwe do zakładania, bez konieczności “wciskania” nóżki dziecka na siłę.

W przypadku tęższych stópek dobrze sprawdzają się zapięcia z możliwością regulacji: sznurowadła, rzepy, zapięcia regulowane na pasku. Warto pomyśleć nad innowacyjnym rozwiązaniem w postaci silikonowych sznurowadeł np. Shoeps. Dzięki temu rozwiązaniu bucik doskonale będzie trzymał się na nóżce, a jednocześnie jego zakładanie będzie banalnie proste.
Prostym i szybkim są suwaki. Zwróć uwagę, aby były one umieszczone tak, aby maluch nie mógł bucika przez przypadek rozpiąć w czasie spaceru. Przecież nie chcesz wrócić z maluchem ze spaceru tylko z jednym bucikiem. 

 

Kiedy kupić pierwsze buty dla dziecka?

Z zakupem pierwszych bucików nie należy się zbytnio spieszyć. Warto poczekać do momentu, w którym Twoje dziecko zacznie stawać na nóżkach i stawiać pierwsze samodzielne kroczki. Wcześniej - już na etapie nauki raczkowania - warto zaopatrzyć malucha w miękkie kapcie np. Paputki lub też antypoślizgowe skarpetki z silikonową podeszwą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl