Buciki dla dziecka od wieku niemowlęcego do przedszkolnego. 

W tej kategorii wybierzesz obuwie, które w optymalny sposób wspiera prawidłowy rozwój stóp dziecka i zapewnia mu komfort chodzenia po domu, w przedszkolu i na spacerze.

 

 

 

Buty dla malucha

Jak kupić dziecku buty?

Najważniejszą informacją, której potrzebujesz, to rozmiar stopy malucha. Młodsze smyki często nie informują, że ich obuwie jest za małe. Dlatego to rodzic powinien kontrolować wielkość obuwia i sprawdzać (co jakiś czas), czy stópki dziecka mają jeszcze odpowiednio dużo luzu. Przyjmuje się, że różnica pomiędzy bucikiem, a stopą dziecka powinna wynosić 10mm. Rodzice często wkładają palec pomiędzy piętę dziecka, a zapiętek buta (jest to również sposób na sprawdzenie dopasowania bucika). W przypadku starszych smyków częstym sposobem sprawdzania obuwia jest lekkie naciśnięcie bucika na wysokości paluszków (nie przy każdym obuwiu się sprawdza).

Jak zmierzyć stopę dziecka?

Potrzebujesz do tego:

  • kartki
  • ołówka lub długopisu
  • linijki

Przyłóż kartkę krótszym brzegiem do ściany. Postaw malucha na kartce tak, aby jego pięty dotykały ściany. Zwróć uwagę, żeby ciężar dziecka był rozłożony na obie stopy równomiernie. Zaznacz koniec najdalej wysuniętego palca stopy. Zmierz odległość od krótszego brzegu kartki (tam, gdzie była pięta dziecka) do zaznaczonego punktu. Dodaj 10 mm do tej odległości. Otrzymasz prawidłową długość wkładki bucika.

Jak kupić dziecku buty przez internet?

Przede wszystkim, zmierz długość stopy dziecka. Wielu producentów, niezależnie od rozmiaru bucików, podaje dodatkowo informację o długości wkładek (w centymetrach). Znając dokładną długość stopy, możesz precyzyjnie dobrać rozmiar obuwia.

Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są buciki. Uznane na rynku firmy używają do produkcji bucików wysokiej jakości materiałów. W kidsowy.pl kupisz takie właśnie pierwsze buty dla dzieci, które zapewniają stopom malucha komfort i bezpieczeństwo.

Wybierz rodzaj obuwia w zależności od wieku dziecka. Buciki niemowlęce powinny osłaniać stopy maluszka przed chłodem, a jednocześnie jak najmniej ingerować w naturalny ruch stóp. Dlatego też rodzice na tym etapie życia maluszka chętnie sięgają po mięciutkie niechodki.  Aby kupić buty do nauki chodzenia kieruj się dodatkowymi kryteriami jak: elastyczność podeszwy, rodzaj zapiętka, łatwe zakładanie bucików.

Buty dla dziecka - łatwy zwrot.

W kidsowy.pl masz możliwość zwrotu bucików w ciągu 14 dni. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem https://kidsowy.pl/zwroty-i-reklamacje


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl