Miękkie i elastyczne buty dla malucha znajdziesz w tej kategorii naszego kidsowego sklepu. Oferujemy buciki dziecięce od niechodków - idealnych pierwszych butów dla noworodka i niemowlaka, poprzez paputki, aż do kapci dla przedszkolaka. Koncentrujemy się na obuwiu dla młodszych maluchów, dlatego - w naszym asortymencie - nie może również zabraknąć wygodnych butów do nauki chodzenia.

Uważamy, że buty dla dziecka są jednym z najważniejszych elementów garderoby smyka. Dlatego, do naszej oferty wybieramy tych producentów, którzy dają gwarancję, że ich obuwie jest trwałe i doskonałe jakościowo. W parze z najlepszym gatunkiem produktu łączony jest jego design. Buciki dla maluchów w ofercie kidsowy pasują do wielu stylizacji. Wśród wielu propozycji kolorystycznych znajdziesz wzory pasujące idealnie dla chłopca, a także - zupełnie inne, które spodobają się małej dziewczynce.

Jakie pierwsze buty dla dziecka?

Buty dla niemowlaka, który jeszcze nie chodzi, są przede wszystkim miękkie i pozbawione kłopotliwych zapięć i podeszew. Ten rodzaj bucików nazywa się niechodkami z uwagi na to, że noszą je maluszki praktycznie do momentu raczkowania. Później, proponujemy sięgnąć po buty zapewniające dziecku komfortowe wstawanie i ułatwiające zrobienie kilku kroczków. Buty do nauki chodzenia są szerokie w paluszkach i mają elastyczną podeszwę. Jest to tak ważne, ponieważ maluch podczas nauki chodzeni musi wykonywać stopami wiele ewolucji. Stópki pracują podczas wstawania, przekrzywiają się, ustawiają. Pracują paluszki. Dlatego dobry but do nauki chodzenia dopasowuje się do stópek. Ważne jest też, że podeszwa zapewnia dziecku stabilizację i chroni przed poślizgnięciem.

Kilkulatki są niezwykle aktywne, a ich stópki pozostają w ruchu praktycznie przez cały czas. Dlatego buty dla przedszkolaka charakteryzują się dużą przepuszczalnością powietrza i elastyczną, antypoślizgową podeszwą. Kapcie przedszkolne są takim rodzajem obuwia, które bezwzględnie musi być łatwe i szybkie do zakładania

Nauka chodzenia jest krokiem milowym w rozwoju dziecka, dlatego tak ważne jest dopasowanie bucików do wieku i umiejętności smyka. 

  • Zwróć uwagę na materiał, z którego obuwie jest wykonane - powinien chronić stopy przed spoceniem i zapewniać im komfort termiczny.
  • Przyjrzyj się, kształtowi buta. Stopa dziecka jest szeroka, a paluszki rozkładają się w kształt wachlarzyka. Dlatego wybieraj obuwie szersze na wysokości palców.
  • Zobacz podeszwę bucików. Powinna być elastyczna i pracować zgodnie z ruchem stóp malucha. Ideałem jest, gdy pierwsze buciki w maksymalnym stopniu przypominają chodzenie boso.
  • Sposób zakładania butów. Zasada jest prosta - im szybciej i wygodniej zakłada się dziecku i obuwie, tym lepiej. Dotyczy to każdych butów dla malucha i warto zwrócić uwagę na to zagadnienie.

W kidsowy.pl kupisz buty dla dziecka, które spełniają powyższe warunki. Koniecznie zobacz nasze propozycje bucików dziecięcych i niemowlęcych.

Buty dla malucha

Jak kupić dziecku buty?

Najważniejszą informacją, której potrzebujesz, to rozmiar stopy malucha. Młodsze smyki często nie informują, że ich obuwie jest za małe. Dlatego to rodzic powinien kontrolować wielkość obuwia i sprawdzać (co jakiś czas), czy stópki dziecka mają jeszcze odpowiednio dużo luzu. Przyjmuje się, że różnica pomiędzy bucikiem, a stopą dziecka powinna wynosić 10mm. Rodzice często wkładają palec pomiędzy piętę dziecka, a zapiętek buta (jest to również sposób na sprawdzenie dopasowania bucika). W przypadku starszych smyków częstym sposobem sprawdzania obuwia jest lekkie naciśnięcie bucika na wysokości paluszków (nie przy każdym obuwiu się sprawdza).

Jak zmierzyć stopę dziecka?

Potrzebujesz do tego:

  • kartki
  • ołówka lub długopisu
  • linijki

Przyłóż kartkę krótszym brzegiem do ściany. Postaw malucha na kartce tak, aby jego pięty dotykały ściany. Zwróć uwagę, żeby ciężar dziecka był rozłożony na obie stopy równomiernie. Zaznacz koniec najdalej wysuniętego palca stopy. Zmierz odległość od krótszego brzegu kartki (tam, gdzie była pięta dziecka) do zaznaczonego punktu. Dodaj 10 mm do tej odległości. Otrzymasz prawidłową długość wkładki bucika.

Jak kupić dziecku buty przez internet?

Przede wszystkim, zmierz długość stopy dziecka. Wielu producentów, niezależnie od rozmiaru bucików, podaje dodatkowo informację o długości wkładek (w centymetrach). Znając dokładną długość stopy, możesz precyzyjnie dobrać rozmiar obuwia.

Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są buciki. Uznane na rynku firmy używają do produkcji bucików wysokiej jakości materiałów. W kidsowy.pl kupisz takie właśnie pierwsze buty dla dzieci, które zapewniają stopom malucha komfort i bezpieczeństwo.

Wybierz rodzaj obuwia w zależności od wieku dziecka. Buciki niemowlęce powinny osłaniać stopy maluszka przed chłodem, a jednocześnie jak najmniej ingerować w naturalny ruch stóp. Dlatego też rodzice na tym etapie życia maluszka chętnie sięgają po mięciutkie niechodki.  Aby kupić buty do nauki chodzenia kieruj się dodatkowymi kryteriami jak: elastyczność podeszwy, rodzaj zapiętka, łatwe zakładanie bucików.

Buty dla dziecka - łatwy zwrot.

W kidsowy.pl masz możliwość zwrotu bucików w ciągu 14 dni. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem https://kidsowy.pl/zwroty-i-reklamacje


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl